Blog

Meyve Maskeleri İle Sivilceleriniz den Kurtulun

Meyve Maskeleri İle Sivilceleriniz den Kurtulun

Meyvelerin cildinize peeling ve canlandırıcı etkisi vardır. Meyveli maskeler cildinize parlaklık kazandırır , iyi gelir. Zengin içeriği bulunan ve besleyici etkisi sayesin de meyve maskeleri cildinizi yeniler , ışıltı kazandırır , solgun , hassas ve yıpranmış olan cildinizin düzelmesin de etkilidir.

Limonlu Sivilce Maskesi ;

Uygulanan sivilce maskeleri arasın da en hızlı etki gösteren ve sivilcelerinize iyi gelen maske Limonlu sivilce maskesidir. Bir kabın içerisine 3 yemek kaşığı limon suyu ile 2 yemek kaşığı bal iyice karıştırılır. Daha sonra yüzünüz de bulunan sorunlu olan bölgeye sürülür. 15 dakika kadar bekleyip yüzünüzü ılık su ile durulamanız yeterli olacaktır. Limonlu sivilce maskesini 1 hafta ara ile yüzünüze uyguladığınız da sivilcelerinizin kuruduğunu fark edeceksiniz.

Çilekli Sivilce Maskesi ;

Yağcı cilt tipine sahip olan kişilerin sivilcelerden kurtulması bir hayli zor olabiliyor. Çilek cildiniz de peeling etkisi yaratacaktır. Çilekli Sivilce Maskesi için 6 – 7 adet orta boy çilek ile 2 yemek kaşığı yoğurdu karıştırıp cildinize uygulayın. 15 dakika kadar bekleyip cildinizi durulayabilirsiniz. Çileğin cilt gerici bir etkisi vardır bu yüzden yüzünüz de 15 dakikadan fazla durmadan durulanması gerekiyor.

Kayısılı Sivilce Maskesi ;

Sivilceli cilt problemlerine iyi gelen kayısılı sivilce maskesi peeling etkisi yaparak cildiniz de bulunan ölü cilt hücrelerinden arınmasına yardımcı olur. Aynı zamanda kayısılı sivilce maskesi cildinizi yumuşatır ve parlaklık kazandırır. Kayısılı sivilce maskesi için 3 – 4 adet kayısıyı 1 tatlı kaşığı kadar yulaf ezmesi ile karıştırın ve cildinize uygulayın 15 dakika kadar bekleyip ılık su ile durulayabilirsiniz.