Blog

Ayda 10 Kilo Vermenin Yolları Nelerdir?

Kişinin ayda 10 kilo vermek gibi bir kararı varsa, zorlu bir süreci göze almalıdır. Çünkü bu süreç irade ve kararı zorlayacaktır. kişinin nefsine yenilmemesi çok önemlidir. İlk olarak uyku düzeni önemlidir. kişi 10 ile 5 saatleri arasında uyuyor olmalıdır.

İyi bir uyku iyi bir günü yanına getirir. Bu da kişinin kendisini daha iyi hissetmesine neden olacaktır. Çok uzun süre uyumak da çok kısa süre uyumak da olumsuz etkiler doğuracaktır. Kahvaltıda haşlanmış yumurta tercih edilebilir.

Ayda 10 Kilo Vermek için;

Bu hem kişiyi gün içerisinde tok tutacaktır hem de protein ihtiyacını karşılayacaktır. 2 ile 3 tane yenilmesinde hiçbir sakınca yoktur. Yanında bir kibrit kutusu büyüklüğünde beyaz yağsız peynir tüketilebilir. İçecek olarak da elle sıkılmış ve portakal suyu ya da daha iyisi bir Greyfurt suyu tüketilebilir. Ara öğünlerde kişi marul, maydanoz, dereotu, salatalık gibi sebzelerden istenildiği kadar tüketilebilir.

Bu hem bir şeyler yiyor hissini uyandıracaktır hem de besin değeri gerçekten çok düşük şeyler tüketilmesini sağlayacaktır. Su tüketimi de son derece önemlidir. Su hem midede bir yer kapladığı için tok tutucu bir etki yaracaktır hem de sağlık açısından önemlidir. Öğle yemeğinde kişi yarım tavuk göğsü tüketebilir.

Yanında gazsız, sodasız, şekersiz, kafeinsiz bir içecek tercih edilebilir ve dilediği miktarda salata yenilebilir. Akşam olduğunda ise haşlanmış brokoli, haşlanmış karnabahar tarzında yağsız bir sebze yemeği yenilebilir. Ara öğünlerde meyve tüketilebilir, tüketilen meyveyi abartılmalıdır. Çünkü meyve Kompleksi şekerlere göre masum olsa da yine de şeker barındırır.